درباره پزشک

دکتر محمد اخلاق نژاد

متخصص جراحی استخوان و مفاصل فلوشیپ طب ورزشی (زانو)

جراح استخوان و مفصل کیست؟ همانطور که از نامش پیدا است کسی است که برای درمان مشکلات استخوان ها و مفاصل از راه های جراحی استفاده میکند.
منشا بسیاری از مشکلات سیستم حرکتی بدن انسان در استخوان ها و مفصل ها است ولی البته محدود به اینها نیست. خیلی از دردهای اندام به علت مشکلاتی در رباط ها یا تاندون ها یا اختلال در عملکرد عضلات بوجود میاید.

یک جراح استخوان و مفاصل در صورتی که لازم باشد جراحی های مربوط به تاندون و رباط و عضلات و حتی اعصاب اندام ها را نیز انجام میدهد.

ولی کسی که به عنوان یک جراح استخوان و مفاصل فعالیت دارد وظیفه تشخیص مشکلات اندام ها را نیز به عهده دارد و قطعا برای هر درمان جراحی درستی ابتدا باید تشخیص بیماری با دقت و صحت انجام شود.

پس از تعریف مفهوم جراح و استخوان جا دارد از دکتر متخصص در این رشته جناب آقای دکتر محمد اخلاق نجات نام ببریم .ایشان دانش آموخته یکی از بهترین دانشگاه های ایران می باشند،دوره تخصص خود در رشته جراحی استخوان و مفاصل را در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران گذرانده اند و ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه و همچنین عضو فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران می باشند .